Pecka 2008

 A bylo to tu zas :-) vyrazili jsme vstříc nevyzpytatelnému počasí (nějak nedovedli odhadnout, jak vlastně bude), rekordnímu počtu účastníků - lidských i psích, pozdravit se s přáteli, které jsme díky našim akcím získali, a poznávat nové tváře a nové pejsky.

    Ačkoliv jsme začínali 30.4., odložili jsme čarodějnice a soutěž o tu NEJ čarodějnici až na pátek 2.5., aby první večer mohla proběhnout v klidu veterinární přejímka a lidé se mohli ubytovat a rozkoukat se. Co jsme však stihli, byly gratulace k 50. narozeninám Vaška (organizátor a hlavní výcvikář). Vrhli jsme se na něj hned po večeři, to aby nám neutekl :-) a předali jsme mu veliký dort, který vzbudil nadšení nejen u oslavence, ale u všech přítomných - proč, to pochopí nezúčastnění při pohledu do fotogalerie :-) Nutno dodat, že dort nejen krásně vypadal, ale i výborně chutnal - o tom jsme se opět mohli všichni přesvědčit ...

    Další dny probíhaly v tradičním duchu - trénovali jsme poslušnost nehledě na věk, velikost a rasu psa :-), povídali jsme si, utíkali před deštěm, abychom si mohli následně užívat sluníčka (to se dařilo hlavně v sobotu), zkoušeli jsme výstavní postoj a ukazování zubů - psích samozřejmě :-). Přibyla jedna nová soutěž - kromě oblíbené soutěže O nejrychlejšího psa si mohli zasoutěžit s pejsky i páníčci a to v soutěži Běh do vrchu. Soutěž byla na čas, a dvojice "psovod a pes" měla za úkol zdolat krátkou trať do docela strmého kopce v pořadí psovod (psa držel pomocník na startu) a následně za ním pes (na přivolání a pobízení psovoda). Děkujeme ještě jednou za velkou účast a bojovného ducha soutěžících  jsme rádi, že jste se bavili.

    Celý pobyt jsme měli zpestřený účastí pana Ivo Eichlera, který s námi trávil volné chvíle i chvíle, kdy jsme cvičili ve družstvech, zodpovídal naše dotazy a vyprávěl nám různé zážitky a předával zkušenosti, které za ta léta, která se věnuje výcviku a výchově psů, posbíral. I za jeho návštěvu bychom tady rádi ještě jednou poděkovali a těšíme se snad na opětovné setkání příští rok.

    V neděli, poslední den pobytu, proběhly zkoušky ZOP a ZPU1, které - jak poznamenal vedoucí zkoušek - prohrála paní rozhodčí Míša Martinů 8:2 :-) A pak už jsme se mohli jen rozloučit a s pocitem, že jsme prožili bezvadné 4 dny v obrovské partě milých a vstřícných lidí, vyrazit domů.

    Doufám, že vy všichni, kteří tento článek čtete a byli jste s námi, můžete souhlasit. Pokud ano, budeme se těšit na další setkání!!!   

* * *

A teď ten bonus, který jsme slíbili v aktualitách :-)

Jak mnozí víte, tak Vašek si schovával svoji "marcipánovou smečku" z dortu (hafíci byli vytvořeni podle fotky, kterou jsem paní cukrářce dodala a působili opravdu věrohodně), protože prohlásil, že on svoje psy nesní :-) Proto postavičky trávily celý pobyt nejdřív v chladničce místní kuchyně a potom nahoře na palandě v chatce. Chtěl se s nimi chlubit snad i doma, v práci, na cvičáku, a kdoví kde jinde :-) Nebudu to prodlužovat, nakonec to dopadlo tak, že po příjezdu domů vybalili věci, šli pomoct Pavlovi Pečenkovi vyložit překážky a Bohunka nechala pootevřené dveře do verandy ... Ano, domýšlíte se správně, Bonečka je kanibal, sežrala sebe i své kamarádky :-D Musela to být ona, protože je vůdce smečky a ke žrádlu ani Sandynku ani Apolenku nepustí ... :-) Snad si pochutnala :-)