Poslův mlýn 2008

    Pro letošní letní tábor jsme zvolili rekreační areál Poslův mlýn nedaleko Obory u Doks a troufáme si říci, že jsme vybrali dobře. Areál vybavený vším, co nás jen mohlo napadnout - hřiště, prostory na cvičení, písčitá pláž a rybník - nám poskytl "azyl" na 9 srpnových dní, které jsme si doufám všichni náležitě užili. Tradiční výcvik v družstvech - kvůli kterému tam přece všichni jedeme, abychom se zdokonalili (jojo, hlavně my, páníčci) - doprovázely další akce a soutěže.V pondělí to byla např. soutěž v běhu a plavání týmu "psovod + pes", kde bylo úkolem přeběhnout pláž u rybníka a následně společně obeplavat jakýmkoliv způsobem (a že jich bylo opravdu dost) dvě bojky a vyrazit zpět na pláž a do cíle. Tuto soutěž vyhrál Staňa s křížencem Benem, pro hrála jistě Beníkova hmotnost a vzrůst, kdy byl spíše poponášen a tahán než aby aktivně zapojil síly :-) Ale klukům to vyšlo znamenitě a 1.místo si jistě zasloužili. Další, už tradiční soutěží, byla "psípáníčková módní šou To nám to sluší", které se zúčastnilo 14 soutěžících, kteří vymysleli opravdu originální masky - jako příklad uvedu čerstvého vítěze olympiády v karate, motýla, navštívil nás také Mikuláš s čerty a anděly a Mach, Šebestová a Jonatán, kteří vystoupali na stupně vítězů. Sobota byla ve znamení Haficrossu, do kterého pořadatelé Petr s Tomášem vnesli nové disciplíny. Na trati tak kromě házení šišek, přeskoku klád, plazení a slalomu čekaly na soutěžní týmy také běh v písku do kopce, hod na basketbalový koš malým plyšovým míčkem, a skok přes klasické překážky doplněný průlezem skrz krátký agility tunel, kterým musel prolézt i páníček. Soutěž končila klasicky, tedy plaváním k bojce a zpět. Týmy na prvních 4 místech měly stejný počet bodů, proto rozhodoval čas, a ten měl nejrychlejší Míra s Berni. Protože byl sobotní večer rozlučkovým večerem, měli jsme připravené překvapení, a to prase na terase :-) Po večeři jsme se sešli všichni na terase a vychutnali jsme si připravené maso. U toho jsme vyslechli soutěžní písničky Krákory tábora - tentokrát na melodii Pec nám spadla, a písnička musela obsahovat slova: pejsek/pes, Bezděz, bagr, holínky, Kofola, komár. podle nezávislé poroty nejlepší text vymyslela "krkonošská smečka" Volejníkových.

    Ale to nebylo zdaleka všechno. V "odpočívacím" dnu v pondělí nám Romana Meduňová s Portosem předvedla ukázku záchranařiny a pověděla nám spoustu zajímavých věcí a pejskové si odpoledne opět mohli vyzkoušet "psí lanovku". Ve čtvrtek byl volný den před zkouškami, aby si pejskové pořádně odpočinuli, proto páníčci vyrazili na různé výlety - Bezděz, Houska nebo další blízké okolí našeho tábora. V pátek po zkouškách pro nás připravili krátkou debatu lidé ze sdružení Helpes, kteří byli současně s námi v areálu na výcvikovém pobytu.

    A jak dopadly ty zmiňované zkoušky? Všichni pejskové se celý týden snažili, aby se opět něco nového naučili a zdokonalili se v tom, co už umí. Na zkoušky ZOP byli přihlášeni 2 psi (a jeden cizí přijel složit zkoušky k nám) a 4 psi na ZPU1. ZOP-kaři byli úspěšní všichni a ZPU1 složili 2. Všem zkouškařům gratulujeme, protože všechny výkony byly povedené, jen to všude nevyšlo :-)

    Myslíme, že jsme prožili opět krásné dny v partě bezva lidí, jsme rádi, že spousta účastníků s námi byla již poněkolikáté - moc nás to těší a je to pro nás důkaz toho, že to děláme (snad) správně ... DĚKUJEME a těšíme se na další setkání s vámi všemi.