Pecka 2006

 

       Naši první akci, prodloužený jarní víkend v termínu 27.4.-1.5., jsme strávili v rekreačním areálu Pecka u Nové Paky. Počasí by se dalo nazvat spíš jako "aprílové", ne-li dokonce zimní - zima opravdu byla, a to docela velká, občas nějaký ten deštík také byl, ale myslíme, že ani nás, ani přibližně 75 lidských a 45 psích účastníků to neodradilo.

    Pejskové byli rozděleni do družstev - štěňátka, mezitřída, a dvě družstva zkouškařů a s posloucháním nejen jim, ale i páníčkům, radili výcvikáři Hanka Antušková (štěňátka), Vašek Lehký (mezitřída), jeden den pomohl i Josef Kučera (mezitřída), zkouškařům se pak věnovali Jarmila Rybová, Honza Vach a Pavel Pečenka. Když pejskové odpočívali, probíhaly přednášky a debaty na témata chov a chovatelství, pan doktor Finsterle z hradecké veterinární kliniky HK Vet nám přijel popovídat o různých tématech týkajících se zdraví pejsků a Jana Pečenková sdělila zájemcům spoustu informací o canisterapii. "Práci" s postiženými dětmi si pejskové mohli vyzkoušet, když se na náš tábor přijely podívat děti z hradeckého sdružení postižených dětí Prointepo - pejskové byli přímo vzorní, nechali se od dětí vodit na vodítku, nechali se hladit i krmit, bylo to prostě příjemně strávené dopoledne nejen pro nás, ale hlavně pro děti. Nedělní večer se pak nemohl obejít bez velkého ohně, protože se pálily čarodějnice - byla vyhlášena soutěž o nejhezčí čarodějnici jak z řad dětí, tak z dospělých, zazpívali jsme si s kytarou a opekli buřty - výborně strávený večer.

    Pondělí pak bylo ve znamení zkoušek ZOP a ZPU1. Obě zkoušky dopadly výborně, úspěšná byla drtivá většina přihlášených psů. Zkoušku ZPU1 zvládl jeden ze tří psů "velmi dobře" a jeden "uspokojivě". Na zkoušku ZOP bylo přihlášeno 13 pejsků, z toho 4 dopadli se známkou výborně, 5 psů "velmi dobře" a 3 psi složili zkoušku se známkou "dobře". S nejlepšími výsledky se mohli pochlubit tito pejskové a páníčci (max. bodů ve zkoušce je 100b.):

Eros Polymelus, psovod Anna Hrdličková, majitel Josef Brož    96 bodů

Bernice Od Ovčírny, majitel Jana Pavlatová    95 bodů

Cori Gem Sad, majitel Martina Kopecká    92 bodů

Aimi Z Horákova úvozu, majitel Petr Maťátko    91 bodů 

Všem úspěšným ještě jednou moc gratulujeme!!!

    I přes ne přímo ideální počasí se víkend povedl, jak jsme mohli poznat z kladných reakcí vás účastníků, a my jsme moc rádi, že to takhle všechno dopadlo. Nebýt tak výborné party lidí a psů, jaká se sešla právě na Pecce, tak sami bychom nezmohli skoro nic. Proto děkujeme všem účastníkům, bylo nám s vámi se všemi dobře a už se moc těšíme na další setkání s vámi ...

    Pokud si ještě chcete přečíst, jak to viděli pejskové, tak se podívejte na vyprávění Berni :-)

zpět