Sedlice 2007

    V sobotu 18.8. jsme se sešli s našimi stálými příznivci ale i s táborovými nováčky opět v Sedlici u Blatné. Do 27 chatek a dvou stanů se nám vešlo cca 40 pejsků, většinou berňáčků, ale výjimkou letos nebyli ani (malí) velcí švýcaři - štěňátka a puberťáci :-), boxer a chybět nemohla samozřejmě Sandy a Don - zástupci zlatého retrievra.

    Tábor se nesl v pro nás již tradičním duchu. Od neděle se cvičilo ve skupinách, které měli na starost Hanka Antušková, Alena Vohralíková, Romana Meduňová, Honza Vach a Vašek Lehký. Protože na prostory v areálu bysme se všichni nevešli, tak dvě nejpokročilejší družstva vždy chodily na louku nebo pole mimo areál. Když se zrovna necvičilo, tak jsme si povídali v menších či větších skupinkách, trénovaly se obrany a denně jsme chodili s pejsky do rybníka, protože počasí nám celý týden opravdu víc než přálo. A protože tábor není jen o cvičení, tak jsme opět program zpestřili osvědčenými soutěžemi. V úterý to byl závod o Nejrychlejšího psa, ve středu zpívací soutěž Krákora tábora (tentokrát na melodii Včera neděle byla), a v pátek, protože byl odpočinkový necvičící den před zkouškami, byl dopoledne Haficross a odpoledne "módní šou". Překvapila nás obrovská účast téměř všech účastníků (vyjma pěvecké soutěže, ale i na tu si už letos trouflo více rodin :-), za což jim i zde patří velký dík, protože jsme rádi, že vás naše "sranda závody a soutěže" baví ... Výsledky soutěží tu budou zveřejněny, abyste si svoje výsledky mohli kdykoliv připomenout :-)

    Tábor jsme měli zpestřený opětovnou účastí manželů Petra a Romany Meduňových, kteří s námi strávili už jarní víkend na Pecce a rozhodli se strávit s námi i tento prázdninový týden. Věnují se se svými dvěma berňáčky aktivně záchranařině (se starším Bártem se několikrát zúčastnili MS světa), takže jsme měli možnost poslouchat, jak to chodí, a viděli jsme i názornou ukázku vyhledávání osob a slaňování psovoda i se psem. Myslíme, že pro spoustu z nás to byl velký zážitek a naši pejskové si navíc - stejně jako na Pecce - mohli vyzkoušet "lanovku" pro psa. 

    V sobotu byl den D pro ty, kteří se rozhodli jít na zkoušky - zkoušku ZOP skládali 4 psovodi se svými psy, a dva se rozhodli pro zkoušku ZPU1. Kromě jednoho "zaškobrtnutí" u ZOP byli všichni ostatní úspěšní, takže večer u táboráku na rozloučenou bylo co slavit ...

    V neděli jsme si všichni na hřišti zacvičili na rozloučenou a po obědě jsme se rozjeli každý "do své boudy" ... Chceme za všechny, kteří pro vás letní tábor zorganizovali, poděkovat za skvělou atmosféru, která by bez vás, účastníků tábora, vůbec nemohla být, jsme rádi, že jste zvládli poněkud ztížené stravovací podmínky (bohužel se vyměnil majitel objektu a s ním i správce, kuchaři,... takže oproti loňsku to byl schod dolů) a těšíme se zase na jaře - snad bez párků :-) - HAF a AHOJ!!!